Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Po dlouhém očekávání od „zabukování“ semináře jsme se konečně dočkali. V pátek 4.11.2011 jsme se ubytovali v Berlínském hotelu Etap a hned jsme vyrazili na průzkum, hlavně místa, kde budeme cvičit. Zprvu jsme mysleli, že se mýlíme, protože okolí bylo jako bez života. Budovy opuštěné, okolí neupravené a nehostinné.

V sobotu dopoledne jsme ještě měli chvíli čas na procházku, ale před dvanáctou hodinou jsme již netrpělivě čekali před tělocvičnou. Konečně přijeli pořadatelé semináře a s nimi MICHAIL RYABKO. Ten kdo něco ví o Ruském bojovém umění, tohoto nenápadného človíčka zná alespoň z internetu. S úsměvem si podal s každým ruku a mohlo začít cvičení.
První den jsme probírali, jak zvládat situace proti agresívní skupině, jak ovládat emoce, principy dýchání při velké námaze, jak se dostat z držení, jak potlačit bolest a další. Bylo nás přibližně padesát. Cvičení bylo intenzívní a stále jsme se střídali, takže jsme se postupně seznámili se všemi účastníky. Složení bylo různé. Holanďani, Litevci, Němci, Angličani, Rusové. Z Čech jsme byli pouze tři – já, moje dcera Katka a Kazach, který žije v Praze, Dmitriy Teryokhin. Mimochodem velmi příjemný hoch. Ryabko nás všechny bedlivě sledoval, ale opravovali nás pouze instruktoři, kteří s námi i cvičili. Po sedmi hodinách jsme se všichni rozloučili a odjeli zpět na hotel.
Na pokoji jsme zjistili, co nás všechno bolí a snažili se protáhnout a namasírovat. Ráno jsme se vzbudili, ale dělalo nám velký problém vstát. Bolelo nás celé tělo, každý pohyb nám dělal problém. Snažili jsme se rozhýbat, což se nám podařilo a mohli jsme vyrazit na další sedmihodinový trénink.
Ten již nebyl tak intenzívní, ale probírali jsme více detailů. Hlavně práci s nožem. Na delší vzdálenost, ale i na útok z těsné blízkosti. Další zbraň byla tyčka a potom bič. Probrali jsme psychologii, jak funguje nervový systém v těle, jak ovládat tělo při nedostatku kyslíku a nemožnosti dýchat. Další část byla zaměřena na speciální posilovací cvičení.
Na závěr jsme dostali potvrzení o absolvování semináře a rozloučili se s tím, že se příště sejdeme znovu. S Dmitriyem jsme se domluvili na vzájemné spolupráci a mohli jet domů.
Za sebe mohu říci, že nám tento seminář poskytl množství informací, které se nikde jinde nedozvíme, protože nikdo jiný než Michail Ryabko vám je nemůže poskytnout. Snad jen další veličina – Vladimír Vasiliev.
Z mnoha fotografií pro vás máme alespoň pár zajímavých. 

 

  

Galerie

 • 002.JPG
 • 003.JPG
 • 03.JPG
 • 007.jpg
 • 004.JPG
 • 009.JPG
 • 012.JPG
 • 06.JPG
 • 05.JPG
 • 005.JPG
 • 08.JPG
 • 008.jpg

Sebeobrana

Systema je ruské bojové umění, které je v současné době považované za jeden z nejlepších sebeobranných systémů na světě. Zejména do terénu a na ulici. Je jedinečná také tím, že...

Číst dále

Zdraví

Mnoho lidí chce dnes spojit bojové umění se zdravotním cvičením. V současnosti toho využívají nejen vrcholoví sportovci, ale všichni, kteří chtějí podpořit své zdraví...

Číst dále

Psychika

Každé kvalitní bojové umění se zabývá také psychikou. Protože psychika je spojená se zdravím, stresem, napětím. Pokud neovládnete psychiku, nemůžete být ani dobrým bojovníkem...

 

Číst dále

C.H.Protection -
výrobce oblečení proti proříznutí nožem