Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Další kvalitní seminář Systema se uskutečnil ve Švýcarském Bernu od 16. do 18.března 2012. Hlavním instruktorem byl Vladimír Vasiliev.

Za touto legendou Ruského bojového umění se sjelo přibližně 70 účastníků (a také mnoho instruktorů) z téměř celé Evropy. Byli zde borci z Holandska, Belgie, Německa, Francie, Švýcarska, Itálie, Rakouska, Chorvatska a Čech. Z Čech jsme byli tři - já, moje dcera Kateřina a Martin Morávek.

Cvičit jsme začali již v pátek. Trénink trval něco přes dvě a půl hodiny. Byl zaměřen na nejdůležitější prvek tohoto systému - Dýchání. Zajímavostí je, že po tomto dechovém tréninku nás tak bolely nohy, že jsme se potýkali s chůzí po schodech.

Další trénink začínal v sobotu v 11.00 hodin a končil téměř po sedmi hodinách. Tentokrát byl zaměřen na Uvolnění - což je další důležitý prvek Systema. Po tomto tréninku jsme zjistili, že kromě nohou nás začíná bolet i břicho.

Poslední trénink byl v neděli od 9.00 hodin a končil v 15.30 hodin. Zaměřili jsme se na třetí pilíř Systema - Pohyb. Jenom zahřívací cvičení nás velmi zaměstnalo a překvapilo svou dokonalostí.

Při cvičení jsme se prostřídali téměř se všemi cvičícími. Mohu říci, že jsme cvičili i s dlouholetými instruktory bez větších problémů. Dozvěděli jsme se spoustu detailů, které se nikde jinde nedozvíte, pouze na tréninku, nebo na takovýchto seminářích.

Pro vaši představu vám nabízíme několik málo fotografií.