Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Letos jsme zorganizovali první letní seminář, který proběhl o prodlouženém víkendu 5.-7.7.2019 v malebném prostředí městečka Proseč u Skutče.

Každý den bylo stanoveno konkrétní téma - 1) Vnímání, 2) Biomechanika a 3) Údery.

Vnímání je základ pro boj na ulici. Pokud nevnímáte okolí, může vás cokoli překvapit. Překvapený člověk má sklon přestat dýchat a zároveň se napnout. Obojí vede k tomu, že se člověk nemůže pohybovat a ani dobře reagovat. S dobrou reakcí se váže i plynulý pohyb, který je bez napětí. A to vše je spojené s psychikou.

Biomechanika je spojená s pohybem těla, kloubů, svalů, vazů a šlach. Učili jsme se, jak manipulovat s druhým. Základní místa jsou hlava, krk, ramena, paže, ruce, prsty, boky, kyčle, kolena a kotníky. Dále jsme zkoušeli principy triangulace, 45°, páčení, přenosu váhy a další.

Údery Systema jsou zcela odlišné od ostatních bojových umění. Věnovali jsme jim poslední den. Jde o formování ruky, sílu zápěstí, přesné přiložení pěsti na místo kontaktu, zatlačení a nakonec úder.

Na úplný závěr jsme si vyzkoušeli údery ve vodě. Jde o to, že vás brzdí voda a nemůžete se dobře zapřít. Příjemné osvěžení v parnu spojené se cvičením.

Děkujeme organizátorům (hlavně Tomášovi) za to, že zajistili vše potřebné k uskutečnění tohoto semináře, a také všem účastníkům, že měli tu odvahu přijet a něco nového se naučit. Již plánujeme další seminář, který by měl proběhnout začátkem září (7.-8.9.2019) v Orlických horách. Pokud budete mít zájem, zajistěte si již nyní účast.