Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Letos se již podruhé konal seminář v Bratislavě s Konstantinem Komarovem. Major Komarov je jeden z největších světových odborníků na psychologii boje.

Major Komarov je bývalý ruský důstojník speciálních sil, sloužil v elitních jednotkách Spetsnaz GRU a MVD. Je vyznamenaný vojenský veterán. Je držitelem titulu PhD v oboru psychologie a nadále poskytuje školení a poradenské služby pro různé vojenské a speciální jednotky. Byl zapojený do rozvoje ruských protiteroristických taktik, včetně vyjednávacích technik při osvobozování rukojmích. Sloužil jako hlavní vyjednávač při mnohých teroristických útocích, kde došlo k použití rukojmích a byl součástí vyjednávacího týmu v průběhu útoku na moskevské divadlo v Dubrovce v říjnu 2002, kde mimo jiné povinnosti vytvářel psychologické profily identifikovaných teroristů.

Téma semináře byly základy pohybu a úderové práce.

V sobotu jsme se především zabývali formou těla, rovnováhou a správným přemísťováním. Udržením formy těla a plynulosti pohybu, interakcí v pohybu s partnerem, dynamikou společného pohybu, uspořádáním a přerozdělením úsilí, setrvečností, přemísťováním se při práci s více protivníky. Pohybu a zachování vzdálenosti.

V neděli jsme se zaměřili na formování rukou a přípravou těla pro úderovou práci, základy první fáze úderu, tlačením na místě a při pohybu, směr úderu a dalším.

Seminář se vydařil. Naše skupina se tentokrát rozrostla - cvičilo nás sedm. Nejvíce bylo (jasně) účastníků ze Slovenska, hodně bylo i účastníků z Rakouska a přijeli i Slovinci. Jeden Rakušan neměl ruku, ale nijak to nevadilo, což je v našem systému normální.