Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Toto byl úvodní ukázkový seminář, se zaměřením na "Zvládání stresu", který proběhl dne 23.6.2015 v prostorách firmy CEDR Pardubice.

S vedením firmy jsme se domluvili, že uděláme pro klienty i zaměstnance seminář, který osvětlí problematiku stresu a ukáže možnosti, jak stres zvládat pomocí dýchání, uvolnění a správné stavby těla.

Původně plánovaná hodina se protáhla až na dvě hodiny. Ukázali jsme si, jak správně dýchat, jak vědomě ovládat napětí a uvolnění těla. Vyzkoušeli jsme si některé zajímavé cviky, které jsou takovým malým testem, jak na tom člověk je.

Závěr byl ve znamení otázek a odpovědí, spojený s několika ukázkami složitějších cviků.

Shodou okolností se za mnou zastavil druhý den na tréninku Systema kamarád, u kterého lékaři diagnostikovali leukémii. Dnes již má za sebou obvyklé procedury, které, jak mi sdělil, zvládal pouze pomocí dýchání, které pravidelně provádíme na trénincích Systema.

To mi také připomíná, že jsem se bavil s hasičem, který mi řekl, že po roce trénování Systema byl na testech zdatnosti, které musí každý hasič absolvovat. Když už se cítil unavený, vzpomněl si na správné dýchání a uvolnění, které jsme se učili na tréninku. Nakonec měl výsledky o 10% lepší než posledně.