Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

V červenci se uskutečnil další významný Systema seminář, který se konal ve městě Kortrijk v Belgii, ve sportovním komplexu nazvaném Lange Munte. Oblast je známá několika burzami s prodejem diamantů a výrobou látek.
Seminář vedl jeden ze zakladatelů Systema - Vladimír Vasiliev.


Účast byla velká, sjelo se kolem 200 cvičících z přibližně 25 zemí, především z Evropy, ale byli zde i z daleké Brazílie.
Z Čech jsme byli pouze tři – já, moje dcera Kateřina a Dmitrij Teriokhin z Prahy.
Téma bylo velmi obsáhlé. První den jsme se zaměřili na uvolnění napjatých míst, dýchání skrz napjatá místa v těle, uvědomění si omezení činnosti těla. Zajímavé bylo, jak udělat jeden a půl kroku při chůzi s tím, že si ostatní neuvědomují váš pohyb.
Druhý den jsme pokračovali nácvikem úderů za pohybu, obranou – kontrolou - a útokem. Jako podtéma se hodně dbalo na překonání efektu ztuhnutí, sílu, rychlost a přesnost. Také se hodně probírala vzdálenost, vytvoření pohybu a reakce těla přirozenou a uvolněnou cestou.
Třetí den jsme se zabývali nožem v boji a krátkými technikami. Odstranění strachu z ostří, preventivní pohyby, když je protivník ozbrojený nebo beze zbraně, jeden a více protivníků, vystihnutí správného okamžiku, následky protivníkova napětí a vašeho uvolnění.
Věděl jsem, že jsem na seminář dostatečně připravený, a potvrdilo se to tím, že mě nebolely svaly, ale tentokrát jsme dostali zabrat i na klouby, které jsme si hodně omačkali o podlahu. Raritou, ale i výzvou pro ty, kteří si myslí, že toto cvičení je pouze pro zdravé, je účast Rogera z Holandska, který je slepý!!!!! Hodně cvičení dělal s námi. Jeho vnímání okolí bylo fantastické. 
Několik fotografií vystihuje úžasnou atmosféru semináře.