Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Ve středu večer mi zvonil telefon. Byl to Dmitriy Teriokhin z Prahy. Zprávou mě potěšil, protože mě zval na mini seminář s Michailem Ryabkem do Prahy. Sice jsem chtěl jet do Vamberku na soutěž karate, ale toto bylo pro mne důležitější.

V sobotu, 30.3.2013, nás jelo z Pardubic do Prahy pět. Stejná sestava jako jsme jeli do Itálie. Cvičících i s námi bylo 23. Na kapacitu tělocvičny to stačilo. Protože nebylo moc času, Michail nás krátce pozdravil a zeptal se, zda víme něco o úderech Systema. Někteří přitakávali, jiní kroutili hlavou, že ne.
Začali jsme přímo testem úderů, které prováděl sám Michail na dobrovolnících. Potom jsme začali probírat, jak dobře udeřit, aniž by se úder vracel do útočníka, kam směrovat úder, jakou silou, jak přesměrovat úder, až jsme se přes další detaily dostali k bezkontaktní práci.
Závěr cvičení jsme věnovali otázce správného postavení těla, při zacházení se zbraní a pohybem s využitím minimální energie. Zjistili jsme, že i drobné pootočení nebo posunutí části těla, může znamenat obrovský rozdíl.
Odjížděli jsme domů s přáním, aby takových mini seminářů se samotným Michailem bylo v Čechách více.
Pro ilustraci alespoň společné foto.